Bones 3x07 Boy in the Time Capsule

22. září 2010 v 16:40 | Hanka.piper
©Bones-Kosti.blog.cz
Bones 3x07 Mrtvý v časové schránce (Boy in the Time Capsule)

V časové schránce střední školy, která byla do země uložena v roce 1987, je po dvaceti letech nalezena rozložená mrtvola přibližně dvacetiletého muže. Na jeho kostech se najdou starší i čerstvější fraktury. Identikit vypracovaný podle lebky ukáže, že jde o Rogera Dillona, který na škole v roce 1987 promoval. Jeho otec Daniel Dillon přizná, že byl alkoholik a se synem jednal brutálně. Naposledy ho viděl v den promoce, kdy ho Roger přišel požádat o peníze.
FBI ve schránce najde kapesní hodinky a disketu, které na seznamu vložených věcí nejsou. Roger je měl tedy v den své smrti u sebe. V hodinkách jsou stopy kokainu a na disketě nahraná počítačová hra, s níž Roger předběhl dobu. Tým zjistí, že učitel na škole Darwin Banks byl za přechovávání drog zatčen dva dny před Rogerovou smrtí. Banks, nyní vážený podnikatel, řekne Boothovi a doktorce Temperance Brennanové alias Kůstce, že ho udal student a hokejista John Adamson.
Rogerův nejbližší přítel Gil Bates sdělí Boothovi, že mu Roger nechal vzkaz, že už dál nesnese týrání otce a posměch spolužáků, a proto odjíždí. Spolu s Rogerem brigádničili, aby si vydělali peníze, protože chtěli založit počítačovou firmu. Banks pomáhal asfaltovat silnice, Roger doučoval roztleskávačku Janelle Brownovou a napsal za Adamsona, který šňupal kokain, přijímací testy na Harvard. Adamson vypoví, že za testy Rogerovi zaplatil, ale Roger prý chtěl další peníze. Dal mu tedy devadesát dolarů, které měl u sebe, a své kapesní hodinky.
Na Rogerových kostech se najde i repelent, který se tehdy rozprašoval v okolí. Booth předpokládá, že se Roger tehdy vydal bažinami do domu, kde bydlela Janelle. Janelle je dnes provdaná za spolužáka Terryho Stinsona a mají syna Alexe. Kůstka si všimne, že se Alex podobá Rogerovi, a myslí si, že Terry před lety zjistil, že Janelle čeká Rogerovo dítě, a proto Rogera zabil. Podezřelých je tedy víc než dost...

| Stills | Screencaps | Online | Download |
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lussy Lussy | Web | 22. září 2010 v 18:57 | Reagovat

skvely diel :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.