Bones 1x01 Pilot

7. září 2010 v 16:40 | Hanka.piper
©Bones-Kosti.blog.cz
"Pilot" je první epizoda amerického seriálu Bones, který měl na stanici FOX premiéru 13. září 2005. Tvůrci seriálu jsou Hart Hanson a Greg Yaitanes.

První díl představuje dvě hlavní postavy - Dr. Temperance Brennanovou (Emily Deschanel) a speciálního agent FBI Seeleyho Bootha (David Boreanaz) a jejich partnerství při řešení případů týkajících se neznámých lidských ostatků.

Popis:
Po dvou měsících, které strávila v Guatemale, kde identifikovala oběti genocidy, se známá forenzní antropoložka Dr. Temperance Brennanová vrací do Washinghtonu D.C., kde je zadržena agentem vnitřní bezpečnosti za převážení lidských ostatků. Po příjezdu speciálního agenta FBI Seeleyho Bootha je Brennanová propuštěna, což si vyloží jako spiknutí s cílem přimět ji, aby mu pomohla s případem. Ona odmítne, dokud jí Booth neslíbí plnou účast na případu.

Na místě činu nalézají Brennanová a Booth lidské ostatky, které byly tak důkladně rozloženy a zůstaly pouze kosti. Brennanová a její asistent Zack Addy (Eric Millegan) stanovili, že obětí je žena mezi 18 až 22 let, a byla tenistka. Zpět v Jeffersonu se Brennanová hádá se svým šéfem doktorem Danielem Goodmanem, který necítí žádné výčitky z toho, že ji přiřadil k práci s jinými federálními agenturami bez jejího souhlasu.Uvnitř laboratoře Jeffersonova ústavu, Brennanová zkoumá ostatky oběti, zatímco její kolegové jsou informováni o podobnostech mezi nimi a postavami v její nové knize, Bred in the Bone. Dr. Jack Hodgins (TJ Thyne), entomolog, říká Brennanové, že oběť byla v rybníku více než dvě léta. Hodgins také našel drobné úlomky kostí v bahně, které odhadoval na Rana temporaria, nebo jednoduše, žabí kosti. Angela Montenegrová (Michaela Conlin), forenzní umělkyně, používá počítačový program, který vyvinula, ke trojrozměrné holografické rekonstrukci lebky, kterou dala Brennanová dohromady. Totožnost obětí je odhalena jako Cleo Louise Ellerová, pohřešovaná stážista senátora a říkalo se, že spolu měli poměr.

Brennanová chce konfrontovat senátora, ale Booth tvrdí, že senátor není jediný podezřelý. Senátorův pobočník, Ken Thompson, byl Clein přítel. K dispozici je také její pronásledovatel, Oliver Laurier.

Na základě částic v lebce oběti, Hodgins určí, že lebka mohla být rozbita kladivem na betonové podlaze a křemelině. Brennanová si uvědomuje, že malé kosti, které našli s tělem Cleo nejsou kosti žáby, ale kosti plodu, což naznačuje, že Cleo Ellerová byla těhotná.

Hodgins, konspirační teoretik, přesvědčuje Brennanovou, že možná nikdy nanajdou pravdu, protože senátor Bethlehem může mít dost síly, aby bránil vyšetřování. Aniž by něco řekla Boothovi, Brennanová se rozhodne čelit senátorovi. V důsledku toho, zástupce ředitele Cullen odvolává Bootha od případu, ale Brennanová se odmítá vzdát. S pomocí svého kolegy vědce, odhaluje, že Clein přítel Ken Thompson, zabil Cleo, protože se bál skandálu jejího těhotenství, který by ovlivnilo jeho kariéru.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 valleria valleria | Web | 10. září 2010 v 20:07 | Reagovat

Mám první díl moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.